» خدمات ثبتی شامل چه مواردی می گردد؟

خدمات ثبتی شامل چه مواردی می گردد؟

همواره یکی از دغدغه های صاحبین کسب و کار، یک موسسه با تجربه و قانونی به جهت دریافت خدمات ثبتی بوده است.

در نظر داشته باشید باید امور ثبتی و حقوقی مورد نظر خود را فقط به موسسات حقوقی معتبر بسپارید. مفاد قرارداد در مقابل دریافت هر خدمتی از موسسات، باید به گونه ای طراحی شده باشد که به نفع طرفین بوده و در عین حال در صورت لزوم و عدم رضایت مشتری، امکان پیگیری قانونی نیز برای آن فراهم باشد.


مورد مذکور از جمله اصولی است که متقاضی را ملزم می دارد که باید به دنبال موسساتی باشند که از اعتبار قانونی برخوردار بوده و فعالیت رسمی داشته باشند. در این مقاله بررسی می کنیم که خدمات ثبتی شامل چه مواردی می شوند و هر یک را به اختصار توضیح خواهیم داد.


یکی از موسسات حقوقی معتبر در تهران erfanlegal.com می باشد که خدمات ثبتی و حقوقی را به صورت جامع ارائه می کند. بسیاری از خدمات و مشاوره های حقوقی را می توانید به صورت رایگان از این مجموعه دریافت کنید. موسسه حقوقی عرفان به واسطه خدمات ثبتی که به صورت بین المللی ارائه می کند شناخته شده است. به عنوان مثال خدمات ثبت برند در کشورهای اتحادیه اروپا و ثبت اختراع در بسیاری از کشور های جهان می باشد. برای اطلاعات بیشتر و بهرمندی از اطلاعات به روز می توانید به پایگاه اینترنتی موسسه حقوقی عرفان مراجعه کنید.


خدمات ثبتی موسسه حقوقی

موسسات و دفاتر حقوقی و رسمی در کشور می توانند به امور مختلفی تصدی داشته باشند اما بر حسب خدمت مورد نظر، باید به درستی انتخاب نمایید. در عصر امروزه، این خدمات بیش از پیش مورد توجه صاحبان کسب و کار قرار گرفته است. برخی از شاخص ترین خدمات ثبتی شامل موارد زیر می گردد:


ثبت انواع شرکت

از اشخاص حقوقی به عنوان شرکت ها یاد می شود که برای فعالیت قانونی به این واسطه، باید نوع شرکت مورد نظر را به صورت قانونی به ثبت رسانید. رایج ترین انواع از شرکت ها در ایران، شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد که بیشتر صاحبین کسب و کار به ثبت این نوع از شرکت ها تمایل داشته اند.

متقاضیان بر حسب شرایط، موضوع فعالیت، میزان سرمایه و مواردی از این قبیل باید نوع شرکت متناسب را انتخاب نمایند. پس از ثبت یک شخصیت حقوقی، اقدامات دیگری از جمله اخذ کد اقتصادی، پرداخت مالیات و... نیز باید انجام شود به همین دلیل این خدمات ثبتی را باید از متخصصین این حوزه دریافت کنید.


ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو که به دنبال خود جلوگیری از سوء استفاده اشخاص ثالث، حضور در بازار های رقابتی، تبلیغات و بازاریابی موفق را می آورد از مهم ترین مواردی است که باید به سرعت اقدام به ثبت آن کند. علائم تجاری بنابر ماده 30 قانون ثبت علائم باید شرایطی از جمله قابلیت متمایز سازی، تکراری نبودن، تناسب با شئونات و... را داشته باشد تا به ثبت برسد.

پیش از صرف زمان و هزینه های اضافی برای ثبت بند و لوگو باید از مراجع و سامانه های مربوطه استعلام نیز گرفته شود. آشنایی با قوانین و آئین نامه های اجرایی در ثبت علامت تجاری نیز اهمیت بسیار دارد که رسیدگی به تمامی این خصوصیات و رعایت موارد قانونی نیازمند استفاده از یک موسسه معتبر و با سابقه است.


ثبت اختراع داخلی و بین المللی

نتیجه ذهنی فرد در صورتی که منجر به ایجاد فرآورده ای مبتکرانه و بدیع باشد و در عین حال مشکلی را در فن و صنعت مرتفع سازد، اختراع به حساب می آید. با در نظر گرفتن ضوابط و آئین نامه های اجرایی ثبت اختراع، باید شرایطی خاص نیز رعایت شده باشد تا به ثبت رسمی و قانونی برسد.

متقاضی با ثبت اختراع از حمایت های قانونی بهره مند می شود که حتی امکان کسب درآمد از طریق انتقال امتیاز آن به سایرین و مزایای متعدد دیگری را نیز دارد. ثبت اختراع بین الملل با توجه به روش تقاضای ثبت، محدوده زمانی مشخص و قوانین خاصی دارد که مخترع الزاماً باید این خدمات ثبتی را به متخصصین این حوزه بسپارد.


خدمات اخذ کارت بازرگانی و عضویت اتاق

کارت بازرگانی به عنوان مجوزی است که دارنده آن می تواند به حق العمل کاری، ترخیص کالا، واردات کالاهای مجاز و مواردی از این قبیل تصدی داشته باشند. امکان ثبت علائم تجاری خارجی، تصدی به واردات و صادرات کالاها، حضور در بازار های جهانی من جمله مزایای قابل توجه اخذ کارت بازرگانی می باشد. در مواردی اخذ کارت عضویت نیز کفایت می کند اما با توجه به گستره فعالیتی متقاضی، باید اقدام به اخذ کارت نمود.


ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی به اشکال سه بعدی، رنگها و ترکیب خطوط به نحوی که ترکیب یک فرآورده صنعتی را تغییر دهد، تلقی می شود. شرایطی مانند جدید و بدیع بودن، مخالف نبودن طرح با شئونات اسلامی و افشاء نشدن آن برای عامه از مواردی اند که برای ثبت طرح صنعتی باید از آنها تبعیت کرد. با ثبت طرح می توانید از کپی برداری از آن جلوگیری کنید و از حمایت های قانونی، تسهیلات و دیگر مزایای آن بهره مند شوید.


اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی، کد 12 رقمی است که از سوی سازمان امور مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می شود. اشخاص حقیقی به مدت شش ماه پس از ثبت فرصت دارند تا اقدام به اخذ این کد نمایند چراکه لازمه انجام کلیه قرارداد های تجاری و رسمی است. اخذ کد اقتصادی به جهت شرکت در مناقصات و مزایدات و همچنین اخذ کارت بازرگانی بسیار حائز اهمیت است. ارائه اظهار نامه مالیاتی از دیگر مواردی است که در یک سال مالی باید ارائه داده شود. حتی در صورتی که شخصیت حقوقی شامل پرداخت مالیات نباشد، ملزم به اخذ این کد برای ادامه فعالیت شرکت خواهید بود.


مزایای دریافت خدمات ثبتی از موسسه های حقوقی

شاید اینطور به نظر برسد که خدمات حقوقی را شرکت ها می توانند توسط نیروهای داخلی انجام دهند. اما این راهکار در مواقع معدودی منجر به نتیجه مطلوب می گردد. قالبا به دلیل ناآگاهی از قوانین جدید، نداشتن تجربه کافی و آشنا نبودن با تغییرات قانونی مطابق شرایط هر شرکت، انجام این خدمات بسیار زمانبر و هزینه بر می شود. در صورتی که این خدمات را به موسسات معتبر حقوقی واگذار کنید سرعت انجام کار بسیار افزایش می یابد. همچنین نیاز به پرداخت هزینه های اضافه ناشی از رد شدن درخواست در اداره ثبت و پرداخت مجدد نخواهد بود.

 


نظرات
arrow سحر مقومی - مدیر اداری
ما برای هلدینگمون به دنبال یک موسسه حقوقی معتبر برای واگذار خدمات ثبتی هستیم. شما رو از طریق سرچ پیدا کردم لطفا اگر این امکان براتون وجود داره از طریق ایمیل با من در ارتباط باشید
arrow سعید کریمی
شما خدمات ثبتی رو انجام میدید یا این که اگر خودمون بخوایم انجام بدیم میتونیم ازتون مشاوره بگیریم؟؟
فرم ارسال نظر

  برترین وکیل   |   وکیل در شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله