» چگونه بهترین وکیل تهران را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین وکیل تهران را انتخاب کنیم؟

از جمله مهمترین دغدغه‌ های فکری افراد در مواجهه با مشکلات حقوقی، موضوع انتخاب وکیل است. این مساله بسیار مهم است زیرا انتخاب وکیل می‌ تواند به طورکامل روند پرونده را تغییر دهد. چنانچه شما وکیل خبره‌ ای انتخاب نکنید احتمال مغلوب شدن در پرونده بسیار بالا می رود. در مقابل اگر هوشیارانه عمل کنید و با یافتن بهترین وکیل در تهران انتخاب درستی داشته باشید حتما می‌ توانید از ورود خسارت‌ های جبران‌ ناپذیر مادی و معنوی پیشگیری کنید.

یک وکیل حاذق و با تجربه کسی است که با موکل خود روراست و صادق باشد. وکیل باید پیش از ورود به پرونده تمام جوانب را بسنجد، تحقیق کند، به روند قانونی و رویه قضایی مسلط باشد و حتما از صحت اظهارات افراد و به خصوص درستی اظهارات موکل خود اطمینان حاصل کند. وکیل باید راستگو باشد، مسئولیت‌ پذیر و متعهد باشد و تمام زوایای پرونده را با موکلش در میان بگذارد.


چنانچه گره یا مشکلی در روند رسیدگی وجود دارد حتما باید آن را با موکل خود به اشتراک بگذارد. علاوه بر این یکی از خصوصیات وکیل حرفه ای این است که حتما مسائل حقوقی و قواعد پیچیده‌ ای که ممکن است درک آنها برای موکل سخت باشد را به خوبی برای موکل خود روشن کند. در زمان جستجوی وکیل باید به این نکته توجه کنید که وکیل حتما باید امانت‌ دار و رازدار موکل باشد و به حسن اخلاق و حسن شهرت وکیل هم توجه داشته باشید. از دیدگاه روانشناسی تصویر ذهنی، مهم ترین عامل میل به موفقیت در تمام جنبه های زندگی، برخورداری از خود انگاره مثبت و استفاده از قدرت اعجاب آور تصویر سازی ذهنی است. در حقیقت، دنیای پیرامون شما تصویری از دنیای درون شماست و تصاویر نقش بسته در ذهن شما افکار، احساسات و رفتارتان را تحت تاثیر قرار می دهند.


وکالت چیست؟

وکالت در لغت به معنای واگذار کردن، تفویض، اعتماد و تکیه کردن است. اصطلاح وکالت در فـقه و حقوق، عقد جایزی است که بین طرفین وکیل و موکل، در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و هر یک از طرفین، در هر زمانی می‌توانند قرارداد وکالت را فسخ کنند. بر اساس ماده 663 قانون مدنی، وکیل نمی‌تواند عملی را که از حدود وکالت او خارج است، انجام دهد. و بر این اساس در عقد وکالت برای وکیل منتخب اختیاراتی بیان شده و در آن ذکر می‌شود که وکیل در چه مواردی اجازه وکالت از طرف موکل را دارد.


ویژگی های بهترین وکیل تهران

یک وکیل خوب برای اینکه بتواند توصیه‌ های اثربخشی در زمینه‌ های مختلف حقوقی داشته باشد و پرونده‌ های مربوطه را به سرانجام برساند باید دارای ویژگی‌ های معینی باشد که به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

1.    آشنایی به ظرایف قانونی: وکلای زبده از تمام مواد و تبصره‌ های قانون مدنی، قوانین مربوطه و استثنائات آنها آگاه هستند. آشنایی به کلیات قانونی در بسیاری موارد کافی نیست. شاید شما هم دیده‌ باشید کسانی که با مطالعه یکی دو کتاب قانون تصور می‌ کنند که از زیر و بم قانون‌ گذاری ها اطلاعات کامل دارند. در صورتی که موفقیت در پرونده‌ های حقوقی و کیفری مستلزم دانستن جزئیات و ظرایف قانونی است. بنابراین وکلایی که دانش بیشتری در این زمینه داشته باشند اثربخش‌ تر خواهند بود.

2.    تجربه عملی در پیگیری‌ پرونده‌ های حقوقی: از دیگر ویژگی‌ هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد آشنایی به روندهای اداری و پیگیری عملی پرونده‌ های حقوقی و کیفری و در حقیقت تجربه در زمینه حل و فصل معضلاتی از این دست است.

3.    قدرت‌ بیان و برقراری ارتباط: یکی از وظایف مهمی که بهترین وکیل کیفری در تهران بر عهده دارد نمایندگی و حضور در دادگاه از سوی موکلان است. بنابراین کسی مدعی است بهترین وکیل تهران است باید ضمن داشتن دانش علمی و تجربه عملی، از قدرت بیان بالایی برخوردار باشد تا بتواند مفاهیم را به درستی منتقل کرده و قاضی پرونده را برای احقای حقوق موکل خود متقاعد کند. در صورتی که یک وکیل این توانایی را نداشته باشد، نمی‌ تواند دانش و تجربیات خود را در مقام عمل اجرایی کند و در نهایت به ضرر موکلین تمام خواهد شد.

4.    صداقت و اعتبار: شاید بتوان گفت که مهمترین ویژگی بهترین وکیل، حسن شهرت، صداقت و اعتبار اوست. به همین دلیل نمی‌ توان هر وکیل ناشناخته‌ ای را به عنوان وکیل کیفری یا حقوقی انتخاب کرد. حسن شهرت و اعتبار اساسی‌ ترین شرط انتخاب یک وکیل مجرب است تا بتوان به او اعتماد کرد چرا که توصیه ها و رفتار این فرد می‌ تواند زندگی و آینده موکلان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین در مرحله انتخاب یک وکیل حقوقی خوب باید نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید.

چطور شماره تلفن یا ادرس بهترین وکیل در تهران را پیدا کنیم؟

1.    مراجعه به سایت‌ ها: این روزها سایت‌ های زیادی در این زمینه به شما مشاوره می‌ دهند که با عضویت و استفاده از خدماتشان می‌ توانید بنابر موضوع پیش آمده بهترین وکیل مناسب خود را پیدا کرده و در صورت رضایت ارتباط خود را با او حفظ کنید یکی از این سایت ها، سایت وکیل از ما هستش که به بهترین شکل ممکن وکلا بر اساس تخصص و شهر طبقه بندی کرده است.

2.    مراجعه به مطبوعات مکتوب: موکلان با مطالعه ی مطبوعات مکتوب مثل روزنامه‌ ها و مجلات حقوقی که بعضا پرونده‌ های حقوقی گذشته در برخی از آنها بررسی می‌ شود شماره تماس وکیل در تهران و حومه را میتوانند پیدا کنند. و به مراجعه به دفتر حقوقی ایشان برای رسیدگی به پرونده‌ ی قضایی یا عقد قراردادهای خود شماره‌ ی او را داشته باشید.

3.    موتورهای جستجو: شما می‌ توانید عبارت شماره بهترین وکیل در تهران را در سایت گوگل و دیگر موتورهای جستجو بنویسید تا با دریایی از وکلای خلاق و زبده آشنا شوید.

4.    مراجعه به دادگاه: بعد از مراجعه به دادگاه و دیدن مراجعین بسیاری که به برای انجام امور حقوقی‌ خود به آنجا آمده‌اند می‌ توانید تحقیقات خود را کامل کنید و یک وکیل خوب در تهران برای خود پیدا کرده و شماره تماس او را داشته باشید. فراموش نکنید برای انتخاب یک وکیل خوب به سایت و مطبوعات اکتفا نکنید و حتما با مراجعه‌ ی حضوری و در صورت امکان تحقیقات کافی وکیلی را برای مشورت در امور قانونی و حقوقی خود انتخاب کنید.

5.    بهترین راه برای پیدا کردن بهترین وکیل تهران مراجعه به سایت وکیل از ما هستش شما میتوانید وکلا را براساس تخصص انتخاب کنید در ضمن شماره تماس و آدرس دفتر وکالت همه وکلا درج شده است که شما می توانید بصورت مستقیم با وکیل مورد نظر تماس بگیرید


شاخصه های اساسی وکیل پایه یک دادگستری خوب

در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا، مردم از وکیل نه تنها برای یک پرونده حقوقی و رسیدگی در دادگاه بلکه در تمامی جنبه‌ های زندگی و کاری مانند ازدواج، تحصیل، ارث، تنظیم قرارداد و غیره استفاده می‌ کنند. هر مسئله‌ ای که در زندگی افراد به وجود می‌ آید یک جنبه حقوقی نیز دارد که به سادگی توسط وکلای دادگستری حل می‌ شود. پس اگر به دنبال حل کردن مسائل پیش آمده در زندگی خود از طریق حقوقی آن هستید بهترین کار این است که با یک وکیل دادگستری مشورت کنید تا بهترین راهکار حقوقی را پیش روی شما بگذارد. همان گونه که می دانید صرفا با داشتن مجوز وکالت نمی توان عنوان کرد وکیل دادگستری مورد نظر جزو وکلای خبره و متخصص شناخته می شود.

چرا که شاخصه های مهمی نظیر مهارت و توانایی در کنار شخصیت و اخلاق می تواند جزو مهم ترین ویژگی های وکالت باشد. پیش از این که وکیل مورد نظر خود را در حوزه خاصی انتخاب کنید بهتر است توانایی های او را در پرونده های حقوقی و در نهایت میزان حق الوکاله دریافتی آن را بررسی کنید. توجه داشته باشید که تبلیغات بیش از اندازه یک فرد از خود به عنوان بهترین وکیل از وکلای دیگر نمی تواند معیار کاملی برای انتخاب درست یک وکیل باشد.

به بیان ساده تر می بایست تنها با یک شماره تلفن و تبلیغات، به وکیل مورد نظر اعتماد کامل نکرده و مهارت های آن را در حوزه مورد نظر بسنجید.

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که وکیل پایه یک دادگستری تهران دارد شامل دلسوزی و احساس مسئولیت برای پیشبرد سریع امور موکل خود بوده و باید باز پس گرفتن حق موکل خود را دغدغه ذهنی­ اش بداند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران نیز می بایست امین و محرم اسرار موکل خود باشد و به هیچ عنوان نباید اسرار و مفروضات شخصی پرونده موکل خود را فاش کند. تخصص وکلای دادگستری از مهم ترین شاخصه های انتخاب یک وکیل خبره و کار بلد است چرا که وکالت در دسته حرفه های دقیق و پیچیده قرار گرفته که در صورت عدم دانش کافی و کمبود تخصص در این زمینه می تواند سرنوشت و آینده موکل خود را به خطر بیاندازد. برای این که بتوانید میزان تخصص و تجربه وکیل دادگستری مورد نظر خود را بسنجید بهترین راه حل رجوع به پرونده های پشت سر گذاشته شده وی است.

صداقت و راست گویی وکیل در پیشبرد پروسه پرونده خود جزو مهم ترین اصول اخلاقی این حرفه به شمار می آید. در حقیقت یک وکیل خوب تنها به فکر دریافت حق الوکاله خود نبوده و پیش از عقد قرارداد رسمی موکل خود را در جریان روند پرونده و پستی و بلندی هایی که در طول رسیدگی به موضوع رخ می دهد، قرار خواهد داد. در صورتی که بهترین وکیل تهران تخصص و تجربه کافی را در زمینه مورد نظر داشته باشد، قادر است در زمان کوتاه تری فرآیند پرونده را در پیش گرفته و موفقیت بیشتری را در حوزه مورد نظر به دست بیاورد. شایان ذکر است که وکلای دادگستری که خبره باشند، شبکه ای از دوستان و همکاران حرفه ای را برای مشورت دارد و می تواند با در اختیار گذاشتن شماره تلفن وکلای دیگر، موکل خود را به آن ها ارجاع داده و متصل کند.


ماده ۳۰ قانون وکالت مقرر می دارد :

بهترین وکیل تهران باید اسراری را که به واسطه وکالت از طرف موکل مطلع شده و همچنین اسرار مربوطه به حیثیت و شرافت و اعتبارات موکل را حفظ نماید. ماده ۸۱ آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری در مقام بیان ضمانت اجرایی عدم رعایت تعهد مذکور، وکیلی را که به واسطه وکالت از اسرار موکل مطلع شده و آن را افشا نماید، قابل تعقیب و مشمول مجازات انتظامی دانسته است؛ اعم از این که اسرار مزبور مربوط به امر وکالت باشد یا مربوط به شرافت و حیثیت و اعتبار موکل.قابل ذکر است، اقامه دعوی علیه وکیلی که اسرار موکل خویش را فاش ساخته است، صرفا مستند به حکم قانونی مذکور نیست، بلکه به نوبه خود از جهات دیگری نیز قابل تعقیب مدنی و کیفری می باشد.

همچنان که ماده ۸۹ آیین نامه ذکر شده بصراحت بیان می دارد: تعقیب انتظامی، مانع تعقیب مدنی یا کیفری نیست. علاوه بر این که وکیل خوب از لحاظ حقوقی ملزم به حفظ اسرار موکل است، از لحاظ اخلاقی و روانشناسی نیز موظف به رعایت این امر بوده که در صورت تخلف، مجازات می شود.


از قدرت تصویر سازی ذهنی در سه حوزه کاری وکالت باید بهره گرفت :

  1. افزایش اعتماد به نفس شغلی و حرفه ای
  2. جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
  3. صداقت و راستگویی در جلسات دفاع از موکل در دادگاه.

از طرف دیگر لازم به ذکر است که بسیاری از این دسته از افراد و وکلای دادگستری، تحصیلات خود را در گرایش‌ های تخصصی‌ تر نیز تکمیل می‌ نمایند و توانایی و مهارت خاصی را در زمینه وکالت تخصصی در حیطه مربوط به خود را دارند. بنابراین عوامل می‌ توان این طور نتیجه گرفت که یک وکیل پایه یک دادگستری، حتی اگر در زمینه موضوعی دیگر مانند خانواده، صاحب تخصص باشد، می‌ تواند در کلیه موضوعات حقوقی و کیفری نیز فعالیت داشته باشد و در این زمینه، هیچگونه محدودیتی برای وی وجود ندارد. اما یکی از نکات قابل ذکر در این زمینه این است که تخصصی که یک وکیل متخصص در زمینه امور و پرونده‌ های کیفری، به طور ویژه کسب می‌ کند و با آن سر و کار دارد.


فرم ارسال نظر

  وکیل در شیراز   |   برترین وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله