» یک وکیل کیفری چه کاری انجام می دهد؟

یک وکیل کیفری چه کاری انجام می دهد؟

یک وکیل کیفری چه کاری انجام می دهد؟

وکلای کیفری ، که به عنوان وکلای دفاع جنایی و مدافعان عمومی نیز شناخته می شوند ، برای دفاع از افراد ، سازمان ها و نهادهای متهم به جرم ، فعالیت می کنند. وکلای کیفری طیف متنوعی از پرونده های کیفری را در دست دارند ، از جرایم خشونت خانگی ، جنایات جنسی ، جرائم خشن و جرایم مواد مخدر گرفته تا رانندگی تحت تأثیر (DUI) ، سرقت ، اختلاس و کلاهبرداری.


وظایف و مسئولیت های وکیل کیفری

وکلای جنایی وکالت متهمان را دارند که در دادگاه ها به اتهامات کیفری مواجه هستند. دامنه عملکرد آنها شامل جلسات وثیقه ، معامله اعتراض ، دادرسی ، جلسات لغو (آزادی مشروط ) ، تجدیدنظر در خواست و جبران خسارت پس از محکومیت است.

به عنوان بخشی از وظایف شغلی وکیل ، وکیل کیفری:

در این مورد تحقیق کنید و با شاهدان مصاحبه کنید

تحقیق در مورد دادرسی قضایی ، اساسنامه ، کد جرائم و قانون آیین دادرسی

وکیل تسخیری چه کسی است؟ مطلب مرتبط وکیل تسخیری چه کسی است؟

یک دفاع و استراتژی موردی بسازید

با دادستانی مذاکره کنید تا ادعای اعتراض به اتهامات کمتر را انجام دهید

طرح های پیشنهادی ، طرح پرونده ها و استدلال آنها از قبیل درخواست های اخراج و درخواست های سرکوب

وکیل مدافع متهم در دادگاه

فرجام خواهی را پیش نویس ، تشکیل و استدلال کنید

دستمزد وکیل کیفری

دستمزد و حق الزحمه وكالت جنایی بسته به اندازه و دامنه عمل ، مشتریانی كه شركت در آن خدمت می كند و موقعیت جغرافیایی شركت متفاوت است. دستمزد وکیل مدافع عمومی و غیر انتفاعی معمولاً ناچیز است

وکلای کیفری شاغل در موسسات حقوقی معمولاً بالاترین دستمزد را دارند . وکلای مجرمان باتجربه می توانند در شش رقم درآمد خوبی کسب کنند. پردرآمدترین وکلای کیفری اغلب وکلائی هستند که متهمان برجسته و متمول در پرونده های پرمخاطب را نمایندگی می کنند.


آموزش و صدور مجوز

آموزش و سایر الزامات لازم برای تمرین به عنوان وکیل جنایی به شرح زیر است:

تحصیلات: مانند همه وکلا ، وکلای کیفری نیز باید ابتدا دوره لیسانس خود را بگذرانند ، سپس مدرک حقوق بگیرند و دوره وکالت را سپری کنند، تکمیل این دو درجه به طور معمول در کل هفت سال طول می کشد.

مجوز: وکلا باید در دوره وکالت در شهری که قصد فعالیت در آن را دارند ، قبول شوند.


مهارت ها و صلاحیت های وکیل کیفری

وکلای کیفری برای موفقیت در شغل خود باید مهارت های اضافی متنوعی داشته باشند ، از جمله موارد زیر:

مهارت نوشتن و گفتار: مهارتهای عالی دفاع شفاهی و کتبی به منظور بحث درمورد پرونده موکل در برابر قاضی و ترغیب هیئت منصفه.

مهارت های خلاقانه و تحلیلی: تفکر خلاق قوی و مهارت های تحلیلی برای تدوین استراتژی حقوقی ، تجزیه و تحلیل دادرسی قضایی و دادخواست پرونده های پیچیده

دانش و تجربه حقوقی: درک عمیق قوانین حقوقی ،حقوق اسلامی ، رویه های دادگاه ، قوانین اثبات و قضات محلی برای عملکرد موثر و شایسته سیستم عدالت کیفری .

مهارت های بین فردی: مهارت های عالی بین فردی برای ایجاد یک رابطه قوی موکل و وکالت لازم است. متهمان کیفری یک گروه ریز و درشت هستند که گاهی اوقات قبل از اینکه به شناخت موضوع مورد وکالت خود برسند به بسیاری از وکلا مراجعه می کنند. بنابراین ، توانایی جذب و نگهداری موکل برای یک عمل پر رونق دفاع کیفری ضروری است.

چشم انداز شغلی

قانون کیفری یک طرز عمل رو به رشد است. با افزایش سرعت جرم و جنایت ،تعداد افراد محکوم به زندان طی سال های اخیر بیشتر شده. میزان جرم و جنایت افزایش یافته و جمعیت زندانها در حال انفجار در سراسر کشور است و نیاز به وکلای کیفری برای دفاع از متهم نیز افزایش می یابد.


محیط کار

بیشتر وکلای جنایی در مشاغل خصوصی یا در یک شرکت انفرادی کار می کنند. برخی از آنها برای آژانس های غیر انتفاعی یا دولت به عنوان مدافعان عمومی کار می کنند. وکلای کیفری اغلب ساعات طولانی و نامنظم کار می کنند. آنها مرتباً در خارج از دفتر خود در دادسرا ، زندان ها ، بیمارستان ها و اماکن دیگر با موکلان ملاقات می کنند. بیشتر وکلای جنایی یک رویه محلی را دنبال می کنند. با این حال ، برای وکلای جنایی با روال ملی ، مسافرت مکرر مورد نیاز است.


برنامه کاری

بیشتر وکلا در هر ساعت به صورت تمام وقت کار می کنند و بسیاری از آنها بیش از 40 ساعت کار می کنند. وکلایی که در شرکت های بزرگ یا در مشاغل خصوصی کار می کنند اغلب ساعات اضافی کار می کنند ، تهیه و بررسی اسناد و تحقیقات را انجام می دهند.


میزان بلاگ


فرم ارسال نظر

  برترین وکیل   |   وکیل در شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله